•  
   منبع خبر : روابط عمومی شرکت بهر برداری قطارشهری
   تعداد بازدید: 259
   کد: 187936
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
   مدیر عامل شرکت بهره برداری قطار شهری مشهد در مرکز ۱۳۷ خبر داد:

   ازصدورمصوبه خرید60 واگن موردنیازخط یک قطارشهری تا کاهش سرفاصله زمانی خط یک قطارشهری بعد از سهمیه بندی بنزین

   شورای اسلامی شهرمقدس مشهد، مصوبه خرید ۶۰ واگن مورد نیاز خط یک قطار شهری را صادر کرده و شهرداری مشهد در حال دریافت مجوز برای خرید این واگن ها می باشد.
   ازصدورمصوبه خرید60 واگن موردنیازخط یک قطارشهری تا کاهش سرفاصله زمانی خط یک قطارشهری بعد از سهمیه بندی بنزین

   مدیر عامل شرکت بهره برداری قطار شهری مشهد از کاهش سرفاصله زمانی قطار شهری مشهد بعد از اجرای طرح سهمیه بندی بنزین خبر داد که منجر به افزایش ۱۰ درصدی مسافر خطوط قطار شهری این شهر شده است.

    وحید مبین مقدم در حاشیه پاسخگویی مستقیم به سئوالات، انتقادات و پیشنهادات شهری شهروندان در مرکز ارتباطات مردمی ۱۳۷، اظهار داشت: امروز یکی از بیشترین درخواست های شهروندان، تقاضای افزایش ناوگان قطار شهری به خصوص در خط یک بوده است زیرا با اجرای سهمیه بندی بنزین، شاهد استقبال شهروندان از حمل و نقل عمومی به خصوص مترو هستیم.

   وی ادامه داد: ما نیز همزمان با اجرای طرح سهمیه بندی بنزین، ظرفیت ناوگان قطار شهری را با افزودن واگن های رزرو و تعمیر شده، به حداکثر رسانده و با کاهش سر فاصله زمانی از ۵ به ۴ و نیم دقیقه، توانسته ایم تا کنون ۱۰ درصد افزایش حجم مسافر را در پی داشته باشیم.

   مبین مقدم با اشاره به اینکه در حال حاضر ۶۰ واگن خریداری شده در سال ۸۹، در حال خدمت رسانی به مردم در خط یک قطار شهری هستند، اضافه کرد: طراحی این خط برای ۱۲۰ واگن می باشد که باید برای تکمیل ظرفیت خدمت رسانی، باقیمانده واگن ها نیز تامین شود، در همین راستا، شورای شهر، مصوبه خرید ۶۰ واگن مورد نیاز را صادر کرد و شهرداری در حال دریافت مجوز برای خرید این واگن ها می باشد که البته از زمان انعقاد قرارداد تا زمان ساخت و تحویل واگن ها، حداقل یک سال زمان لازم است.

   وی اذعان داشت: ازدحام در واگن ها، ازدحام در بخش بانوان، افزایش ساعت کاری و یا کاهش سرفاصله زمانی اعزام قطار، همگی نیازمند خرید و اضافه شدن واگن های جدید به ناوگان خط یک قطار شهری مشهد است.

   مدیر عامل شرکت بهره برداری قطار شهری مشهد این نکته را هم یادآور شد که شهروندان در تماس با ۱۳۷، موضوعات و پیشنهاداتی را که گاها از چشم مدیران شهری مغفول می ماند، بدون هزینه ارائه می دهند که اجرای آن ثمرات بسیاری برای مجموعه در پی خواهد داشت.    

    

   تعداد بازدید: 259
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوندهای مفید
  شهرداری مشهد
  متروی تهران
  متروی شیراز
  متروی تبریز
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,391,646
  تعداد بازدید امروز : 1,062
  تعداد بازدید دیروز : 1,283
  آخرین به روزرسانی : 1400/01/29 12:38
 • ارتباط با ما
  آدرس :

   مشهد - حاشیه بزرگراه بسیج - مقابل پایگاه چهاردهم شکاری امام رضا(ع)

  تلفن :33 22 42 33- 51 (98+)
  فاکس :11 33 42 33 - 51 (98+)
  رایانامه :metro@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد. 
  تامین و به روزرسانی محتوا:  شرکت بهره برداری قطار شهری
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد