•  
   منبع خبر : شهرآرا نیوز
   تعداد بازدید: 84
   کد: 187707
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۹/۰۷
   شهرآرا نیوز خبر داد :

   ایستگاه شهروند برای ۸۰۰۰ دانش آموز

   طرحی که در حوزه آموزش فرهنگ شهروندی برای دانش آموزان فعال شده است و برای ارائه آموزش نحوه استفاده صحیح از مترو تلاش می‌کند.
    ایستگاه شهروند برای ۸۰۰۰ دانش آموز

   صبح دیروز برخی اعضای شورای شهر مشهد، مدیرعامل شرکت بهره برداری قطارشهری و مدیرکل حوزه شهردار و امور شورای شهر شهرداری مشهد از طرح ایستگاه شهروند بازدید کردند؛ طرحی که در حوزه آموزش فرهنگ شهروندی برای دانش آموزان فعال شده است و برای ارائه آموزش نحوه استفاده صحیح از مترو تلاش می‌کند. این طرح ارائه آموزش برای ۱۰ هزار دانش آموز، از پیش دبستانی تا ۱۰ سال را در هدف گذاری خود پیش بینی کرده است و در این دوره کلاس‌های تئوری و عملی برگزار می‌شود.
   مجتبی بهاروند، رئیس کمیسیون عمران، حمل ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد، در این بازدید اظهار کرد: ارائه آموزش‌های موجود فراتر از وظایف و مسئولیت‌های تعریف شده برای شرکت بهره برداری قطارشهری است. سازمان اجتماعی وفرهنگی نیز که مسئول مستقیم فعالیت در حوزه آموزش‌های فرهنگ شهروندی است، باید در این زمینه همکاری کند تا بتوان جامعه هدف بیشتری را زیر پوشش قرار داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، وحید مبین مقدم، مدیرعامل شرکت بهره برداری قطارشهری شهرداری مشهد نیز در این باره اظهار کرد: با برگزاری دوره نهم و دهم طرح ایستگاه شهروند و آموزش ۱۲۰۰ نفر دیگر از دانش آموزان، جشن اتمام ارائه آموزش‌های مرتبط با استفاده از قطارشهری به ۱۰ هزار دانش آموز، پایان امسال یا اوایل سال ۹۹ برگزار خواهد شد. اکنون هشتمین مرحله این طرح با حضور ۸۰۰ نفر از کودکان و دانش آموزان در حال برگزاری است.
   وی اضافه کرد: این طرح که از سال ۹۶ آغاز شده است، انتقال مفاهیم آموزشی در ۶ محور آشنایی با نحوه استفاده صحیح از آسانسور و پله برقی، ایمنی ورود به ایستگاه‌های مترو، گیت ورودی و قوانین آن، ایمنی و رفتار صحیح بر روی سکوی مسافری، رفتار داخل واگن و آشنایی با مباحث عمومی زلزله و آتش سوزی برنامه ریزی و اجرا شده است. مبین مقدم اظهار کرد: در ۷ دوره برگزاری این طرح تاکنون ۸۰۰۰ دانش آموز مشهدی به صورت رایگان آموزش دیده اند.
   مهدی حاتمی، مدیرکل حوزه شهردار و امور شورای شهر شهرداری مشهد نیز با اشاره به اهمیت ترویج و توسعه فرهنگ شهروندی به ویژه در میان دانش آموزان، گفت: ارائه مباحث مرتبط با آموزش‌های فرهنگ شهروندی در مدارس، یکی از راه‌های تأثیرگذار در توسعه فرهنگ شهروندی است. وی اضافه کرد: معتقدم که می‌توان با هماهنگی با آموزش وپرورش، کارشناسانی را به مدارس اعزام و موضوعات مرتبط با فرهنگ شهروندی ازجمله استفاده از قطارشهری را به دانش آموزان ارائه کرد.

   تعداد بازدید: 84
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوندهای مفید
  شهرداری مشهد
  متروی تهران
  متروی شیراز
  متروی تبریز
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,391,717
  تعداد بازدید امروز : 1,133
  تعداد بازدید دیروز : 1,283
  آخرین به روزرسانی : 1400/01/29 12:38
 • ارتباط با ما
  آدرس :

   مشهد - حاشیه بزرگراه بسیج - مقابل پایگاه چهاردهم شکاری امام رضا(ع)

  تلفن :33 22 42 33- 51 (98+)
  فاکس :11 33 42 33 - 51 (98+)
  رایانامه :metro@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد. 
  تامین و به روزرسانی محتوا:  شرکت بهره برداری قطار شهری
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد