•  
   منبع خبر : مشهدنیوز
   تعداد بازدید: 27
   کد: 187667
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
   مدیرعامل شرکت بهره برداری شهرداری مشهد تا پایان سال خبرداد؛

   برگزاری جشن اتمام آموزش 10000 دانش آموز درطرح" ایستگاه شهروند"

   صرفه‌جویی در هزینه‌های آموزش مسافران آینده قطارشهری، جلوگیری از خطرات در قطارشهری برای کودکان و تشویق شدن کودکان به استفاده از مترو به همراه خانواده بخشی از دستاوردهای این برنامه محسوب می‌شود.
   برگزاری جشن اتمام آموزش 10000 دانش آموز درطرح" ایستگاه شهروند"

   مدیرعامل شرکت بهره ‌برداری قطارشهری شهرداری مشهد گفت: با برگزاری دوره نهم و دهم طرح "ایستگاه شهروند" و آموزش 1200 نفردیگر از دانش آموزان جشن اتمام ارائه آموزش های مرتبط بااستفاده از قطار شهری به 10 هزار دانش آموز پایان امسال یا اوایل سال 99 برگزار خواهد شد.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، وحید مبین مقدم امروز درحاشیه بازدید رئیس کمیسیون حمل ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهرمشهد و مدیرکل حوزه شهردار و امورشورای شهر شهردار از ویژه برنامه های قطارشهری در حوزه آموزش فرهنگ شهروندی طرح "ایستگاه شهروند" افزود: اکنون هشتمین مرحله این طرح با حضور 800 نفر از کودکان و دانش‌آموزان در حال برگزاری است.
   وی اضافه کرد: درطرح "ایستگاه شهروند" که از سال 96 آغاز شده است انتقال مفاهیم آموزشی در 6 محور؛ آشنایی با نحوه استفاده صحیح از آسانسور و پله برقی، ایمنی ورود به ایستگاه های مترو، گیت ورودی و قوانین آن، ایمنی و رفتار صحیح بر روی سکوی مسافری، رفتار داخل واگن و آشنایی با مباحث عمومی زلزله و آتش سوزی برنامه ریزی و اجرا شده است.
   مبین مقدم با بیان اینکه در 7 دوره برگزاری این طرح تاکنون 8000 دانش آموز مشهدی به صورت رایگان آموزش دیده اند، اظهارکرد: صرفه‌جویی در هزینه‌های آموزش مسافران آینده قطارشهری، جلوگیری از خطرات در قطارشهری برای کودکان و تشویق شدن کودکان به استفاده از مترو به همراه خانواده بخشی از دستاوردهای این برنامه محسوب می‌شود.
   مدیرعامل شرکت بهره ‌برداری قطارشهری شهرداری مشهد ادامه داد: همچنین با توجه به اینکه پروژه رعایت حق تقدم عابر پیاده در حوزه فرهنگ شهروندی جزو اهداف اصلی مدیریت شهری در سال جاری است آموزش های مرتبط با این حوزه نیز به آیتمهای آموزشی طرح "ایستگاه شهروند" افزوده شده است.
   وی گفت: طی دو سال گذشته 8000 نفر از کودکان و دانش‌آموزان طی 7 مرحله در طرح "ایستگاه شهروند"آموزش دیدند که تا پایان سال جاری و یا اوایل سال 99 به 10هزارنفر خواهد رسید.

   تعداد بازدید: 27
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوندهای مفید
  شهرداری مشهد
  متروی تهران
  متروی شیراز
  متروی تبریز
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 679,521
  تعداد بازدید امروز : 177
  تعداد بازدید دیروز : 1,526
  آخرین به روزرسانی : 1398/09/16 16:07
 • ارتباط با ما
  آدرس :

   مشهد - حاشیه بزرگراه بسیج - مقابل پایگاه چهاردهم شکاری امام رضا(ع)

  تلفن :33 22 42 33- 51 (98+)
  فاکس :11 33 42 33 - 51 (98+)
  رایانامه :metro@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد. 
  تامین و به روزرسانی محتوا:  شرکت بهره برداری قطار شهری
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد