•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 141
   کد: 187008
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
   با حضور استاندار و جمعی از مدیران شهری؛

   ایستگاه الندشت خط 2 قطارشهری مشهد به بهره‌برداری رسید

   در مسیر احداث خط دو قطارشهری نزدیک به 500 میلیارد تومان کمبود اعتبار داشتیم لذا مجبور شدیم از شورای شهر مشهد درخواست وام کنیم تا بتوان پروژه را سریع تر به بهره‌برداری رساند.
   ایستگاه الندشت خط 2 قطارشهری مشهد به بهره‌برداری رسید

   ایستگاه «الندشت» خط دو قطارشهری مشهد امروز با حضور استاندار، شهردار، رییس شورای شهر مشهد و جمعی از مدیران شهری به بهره‌برداری رسید.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد در مراسم افتتاح این ایستگاه بیان کرد: ایستگاه الندشت در خط 2 قطارشهری با طول 135 متر و عرض 16 متر، به طور تقریبی 23 متر زیرِ زمین احداث شده و برای بهره‌برداری از آن 120 میلیارد تومان هزینه شده است.
   خلیل‌الله کاظمی ادامه داد: در آینده‌ی نزدیک ایستگاه «کوهسنگی» هم به بهره‌برداری خواهد رسید که با این اتفاق خط 2 قطارشهری مشهد تقریبا کامل می‌شود.
   وی با بیان اینکه طبق مطالعات مقرر شد هزینه احداث ایستگاه‌های کوهسنگی و الندشت از محل ایجاد مجموعه تجاری برای این دو ایستگاه تامین شود، گفت: با توجه به اینکه این اتفاق زمانبر است شهرداری مشهد ترجیح داد از محل منابع خود ایستگاه‌ها را احداث کند تا شهروندان سریع تر از این امکانات استفاده کنند که در این مسیر پیمانکار به صورت سه شیفته فعالیت می‌کرد.
   معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: در مسیر احداث خط دو قطارشهری نزدیک به 500 میلیارد تومان کمبود اعتبار داشتیم لذا مجبور شدیم از شورای شهر مشهد درخواست وام کنیم تا بتوان پروژه را سریع تر به بهره‌برداری رساند.
   کاظمی تصریح کرد: طی 6 ماه گذشته بالغ بر 3500 نفر برای اجرای پروژه‌های عمرانی از جمله قطارشهری، تقاطع‌ها و سایر پروژه‌ها در مشهد به کارگیری شده‌‌اند.
   وی در خصوص خط 3 قطارشهری مشهد نیز بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی انجام شده مقرر شد؛ مسیر خط 3 قطارشهری مشهد از میدان شهدا تا پایانه مسافربری به طول 5.2 کیلومتر تا سال 1400 به ‌بهره‌برداری برسد تا بتوان خط یک و دو قطارشهری مشهد را به حرم مطهر رضوی وصل کنیم.
   وی در خصوص هِدوی خط یک قطارشهری مشهد بیان کرد: با تزریق دو واگن جدید به خط یک قطارشهری مشهد، سرفاصله زمانی رسیدن قطار به ایستگاه از 5 دقیقه به 4.5 دقیقه کاهش پیدا کرده است.
   کاظمی عنوان کرد: همچنین طی دیروز و امروز به طور متوسط 15 درصد به تعداد مسافران قطارشهری مشهد اضافه شده است.

   تعداد بازدید: 141
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوندهای مفید
  شهرداری مشهد
  متروی تهران
  متروی شیراز
  متروی تبریز
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 946,737
  تعداد بازدید امروز : 2,056
  تعداد بازدید دیروز : 1,696
  آخرین به روزرسانی : 1399/05/23 13:35
 • ارتباط با ما
  آدرس :

   مشهد - حاشیه بزرگراه بسیج - مقابل پایگاه چهاردهم شکاری امام رضا(ع)

  تلفن :33 22 42 33- 51 (98+)
  فاکس :11 33 42 33 - 51 (98+)
  رایانامه :metro@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد. 
  تامین و به روزرسانی محتوا:  شرکت بهره برداری قطار شهری
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد