•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 131
   کد: 172487
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۱/۲۲
   مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد خبر داد:

   برگزاری هفتمین مرحله طرح آموزش فرهنگ شهروندی برای 600 دانش‌آموز

   هدف اصلی از برپایی ایستگاه شهروندی ایجاد مشارکت در بین شهروندان به عنوان ابزار مهم در مدیریت شهری است.
   برگزاری هفتمین مرحله طرح آموزش فرهنگ شهروندی برای 600 دانش‌آموز

    مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد از آغاز هفتمین مرحله طرح ایستگاه شهروند در قطارشهری مشهد با حضور 600 نفر از کودکان و دانش‌آموزان خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، وحید مبین‌مقدم با بیان این مطلب، افزود: در طرح «ایستگاه شهروند» آموزش به صورت حضوری و چهره به چهره برای مدارس و مهدکودک‌هایی که در مجاورت ایستگاه‌های خط یک و 2 قطارشهری هستند، ارائه می‌شود.
   مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد در خصوص اهداف این طرح بیان کرد: از جمله اهداف برپایی ایستگاه شهروندی ویژه مدارس و مهدکودک‌ها، آموزش تدریجی فرهنگ استفاده از قطارشهری برای کودکان و دانش‌آموران، آشنایی با تجهیزات و محیط قطارشهری و کمک به کودکان برای شناخت بهتر قطارشهری است.
   مبین‌مقدم گفت: هدف اصلی از برپایی ایستگاه شهروندی ایجاد مشارکت در بین شهروندان به عنوان ابزار مهم در مدیریت شهری است.
   وی با اشاره به دستاوردهای ایستگاه شهروند تصریح کرد: صرفه‌جویی در هزینه‌های آموزش مسافران آینده قطارشهری، جلوگیری از خطرات در قطارشهری برای کودکان و تشویق شدن کودکان به استفاده از مترو به همراه خانواده بخشی از دستاوردهای این برنامه محسوب می‌شود.
   مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد اضافه کرد: ایستگاه شهروند وارد هفتمین مرحله خود می‌شود که از روز شنبه 24 فروردین به مدت شش روز در ایستگاه فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد آغاز می‌شود.
   وی ادامه داد: طی دو سال گذشته 6000 نفر از کودکان و دانش‌آموزان طی 6 مرحله آموزش دیدند که در مرحله هفتم پیش‌بینی می‌شود 600 نفر دیگر آموزش ببینند.
   مبین‌مقدم در خصوص روند آموزش کودکان و دانش‌آموزان در ایستگاه شهروندی عنوان کرد: در این طرح کودکان و دانش‌آموزان به اتفاق مربیان آموزش دیده برای عزیمت به ایستگاه فرودگاه سوار قطارشهری خواهند شد؛ در مسیر رفت رفتار دانش‌آموزان و کودکان نت‌برداری می‌شود و سپس در ایستگاه فرودگاه مسائل ایمنی و مرتبط با فرهنگ شهروندی از جمله استفاده از پله برقی، آسانسور، نحوه من کارت زدن، رعایت حریم ریلی، عبور از خط زرد و... در قالب هنر و به زبان کودکانه آموزش داده می‌شود.
   مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد اضافه کرد: در این دوره آموزشی دو ساعته بسته‌های آموزشی از مجموعه تولیدات این شرکت در حوزه فرهنگ شهروندی به فراگیران ارائه می‌شود.

   تعداد بازدید: 131
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوندهای مفید
  شهرداری مشهد
  متروی تهران
  متروی شیراز
  متروی تبریز
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 884,539
  تعداد بازدید امروز : 1,525
  تعداد بازدید دیروز : 1,699
  آخرین به روزرسانی : 1399/04/17 13:15
 • ارتباط با ما
  آدرس :

   مشهد - حاشیه بزرگراه بسیج - مقابل پایگاه چهاردهم شکاری امام رضا(ع)

  تلفن :33 22 42 33- 51 (98+)
  فاکس :11 33 42 33 - 51 (98+)
  رایانامه :metro@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد. 
  تامین و به روزرسانی محتوا:  شرکت بهره برداری قطار شهری
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد