•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 198
   کد: 162642
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
   مدیر روابط عمومی شرکت بهره‌برداری قطار شهری مشهد گفت:

   توضیحات قطارشهری درباره مشکل فنی یکی از خطوط و تخلیه مسافران

   مدیر روابط عمومی شرکت بهره‌برداری قطار شهری مشهد گفت: در تخلیه مسافران، مسافر جامانده یا ازدحام نداشتیم.
   توضیحات قطارشهری درباره مشکل فنی یکی از خطوط و تخلیه مسافران

    میثم زارع در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان گفت: یکی از قطارهای قطارشهری در ساعت 18:07 دقیقه در خروجی ایستگاه آزادی، یک مشکل فنی پیدا می‌کند و دچار یک ترمز ناگهانی می‌شود که در آن‌جا اتفاقی نمی‌افتد و راه‌بر قطار را در عرض دو تا سه دقیقه به سمت ایستگاه خیام حرکت می‌دهد.

   وی افزود:  در ایستگاه خیام دوباره به مشکل ‌فنی (atp) می‌خورد و برای دومین‌بار ترمز ناگهانی گرفته می‌شود که در آن‌جا قطار تکان شدیدتری می‌خورد و نهایتاً قطار کمتر از 5 دقیقه توقف می‌کند و پس از آن سیر طبیعی خودش را دارد؛ به دلیل زنجیره‌وار بودن قطارها اگر قطار قبلی توقف کند قطار بعدی هم دچار تاخیر می‌شود، که سرویس‌دهی ما دچار تاخیر چنددقیقه‌ای شد.

    
   مدیر روابط عمومی شرکت بهره‌برداری قطار شهری مشهد  با اشاره به اینکه «در تخلیه مسافران، مسافر جامانده یا ازدحام هنگام خروج نداشتیم»، گفت: این قطار نهایتا تا ایستگاه غدیر می‌رود و بعد هم از گردانه سرویس‌دهی خارج و به بخش فنی منتقل شده تا عیب‌یابی شود.
    
   زارع خاطرنشان کرد: در این بین تنها یک فرد در ایستگاه شریعتی مدعی می‌شود که مصدوم شده و پایش پیچ خورده‌است که مطابق قوانینی که داریم، فرم مربوطه را پر کرده و مشخصات فرد گرفته شده و اگر مشکل دیگری داشته باشد رسیدگی خواهد شد و جای نگرانی نیست.
    
   وی تصریح کرد: از ایستگاه آزادی به سمت خیام فردی قصد داشته که درب قطار را باز کند که خوشبختانه موفق به انجام این کار نشده. زمانی که  قطار در تونل دچار مشکل می‌شود، شایعه درست می‌شود که مردم در قطار محبوس شدند و در قطار را باز کردند و از قطار پیاده شدند که چنین اتفاقی پیش نیامده ‎‌است.
    
   زارع اظهار کرد: اما اگر در شرایط اضطراری باشیم که قطار نتواند حرکت کند، امکان این کار وجود دارد و همکاران ما و مردم هم این امکان برایشان وجود دارد که بتوانند درب را باز کنند، اما چون ماموران ایستگاه حضور دارند، خودشان وارد کار می‌شوند و تونل را ایمن می‌کنند و تخلیه مسافر صورت می‌گیرد، اما در این مورد چنین اتفاقی رخ نداده‌است. در حال حاضر روند سرویس‌دهی عادی و درحال انجام است.
    

    

   تعداد بازدید: 198
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   2 2
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوندهای مفید
  شهرداری مشهد
  متروی تهران
  متروی شیراز
  متروی تبریز
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 609,646
  تعداد بازدید امروز : 191
  تعداد بازدید دیروز : 1,302
  آخرین به روزرسانی : 1398/07/19 06:01
 • ارتباط با ما
  آدرس :

   مشهد - حاشیه بزرگراه بسیج - مقابل پایگاه چهاردهم شکاری امام رضا(ع)

  تلفن :33 22 42 33- 51 (98+)
  فاکس :11 33 42 33 - 51 (98+)
  رایانامه :metro@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد. 
  تامین و به روزرسانی محتوا:  شرکت بهره برداری قطار شهری
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد