•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 2343
   کد: 153128
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
   خبرهای خوش برای مترو سواران؛

   ساعات سرویس‌دهی قطارشهری افزایش می‌یابد

   قطعا در راه‌اندازی سیستم مترویی در مشهد، توجه به موضوع کاهش آلودگی هوا و استفاده همگان از سیستم‌های حمل و نقلی پاک مورد توجه بوده است.
   ساعات سرویس‌دهی قطارشهری افزایش می‌یابد

   «حدود 70 درصد مطب‌های پزشکان شهر در خیابان‌های پرستار، محتشمی، عارف و پاستور قرار دارد و پرسنل این مطب‌ها نیز ساکن منطقه طلاب و بولوار طبرسی هستند و معمولا ساعات کاری آن‌ها 15 تا 22 شب است. اما از آنجا که ساعات کاری خط 2 قطارشهری تا ساعت 18 روزهای هفته است، آن‌ها نمی‌توانند از مترو استفاده کنند.»
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، موضوعی که در پیامک شهروندان یه یکی از روزنامه‌های کثیرالانتشار مطرح شده و در آن افزایش ساعات سرویس‌دهی خط 2 قطارشهری تا ساعت 22 مورد تقاضا است. این شهروند مشهدی در ادامه بیان کرده با استفاده از مترو، ترافیک و آلودگی که توسط تعداد زیاد اتوبوس‌های بی.آر.تی و وسایل نقلیه شخصی ایجاد می‌شود، به طرز چشمگیری کاهش می‌یابد.
   در همین رابطه، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد خبرهای خوشی برای مترو سواران دارد و از افزایش ساعات سرویس‌دهی خط 2 قطارشهری خبر می‌دهد.
   وحید مبین مقدم در گفتگو با خبرنگا ما، می‌گوید: طبق پیش‌بینی صورت گرفته مقرر شده تا 3 الی 4 ماه آینده ساعت سرویس‌دهی خط 2 متناسب با افزایش تقاضای سفر و استقبال شهروندان از قطارشهری - مانند خط یک - تا ساعت 22 افزایش یابد و زمان رسیدن قطار به ایستگاه به کمتر از 10 دقیقه کاهش پیدا کند.
   وی با تاکید بر اینکه افزایش ساعت سرویس دهی خط ۲ نیازمند افزایش تقاضای سفر و استقبال بیشتر همشهریان از این سامانه ایمن، سریع و با صرفه است، خاطرنشان می‌کند: قطعا در راه‌اندازی سیستم مترویی در مشهد، توجه به موضوع کاهش آلودگی هوا و استفاده همگان از سیستم‌های حمل و نقلی پاک مورد توجه بوده است.
   مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد تاکید می‌کند: سرویس‌دهی خط دو قطارشهری مشهد به مراتب مانند خط یک افزایش پیدا خواهد کرد.
   مبین‌مقدم به افتتاح خط دو قطارشهری مشهد هم‌زمان با زمستان سال 95 اشاره کرده و می‌گوید: زمان سرویس‌دهی این خط در ابتدا 7 تا 10 صبح بود. اما بعد از بهره‌برداری رسمی و اتصال خط دو و یک قطارشهری، ساعت سرویس‌دهی افزایش پیدا کرد و در حال حاضر این خط از 6 صبح تا 18 فعال است.
   وی در خصوص ایستگاه‌های ناتمام خط 2، بیان می‌کند: 4 ایستگاه سلامت، الندشت، کوهسنگی و شهید کاوه هنوز به صورت کامل تکمیل نشده است. اما به محض اتمام عملیات عمرانی و تکمیل خط 2، این ایستگاه‌ها وارد مدار مسافرگیری خواهد شد و ساعات کار قطارشهری نیز به مراتب افزایش می‌یابد.
   مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد در عین حال خاطر نشان می‌کند: سیستم‌های مترویی استاندارد مشخصی دارد و حرکت قطارها بر مبنای نرم‌افزارهای برنامه‌ریزی شده صورت می‌گیرد. از این رو تغییر ساعات قطارشهری نیز نیازمند به روزرسانی زمان حرکت قطار است و به محض درخواست و ارائه تقاضا برای تغییر، نمی‌توان این برنامه‌ریزی را تغییر داد.
   وی در پاسخ به شبانه‌روزی کردن فعالیت قطارشهری نیز توضیح می‌دهد: دربرخی نقاط دنیا سیستم مترویی شبانه روزی وجود دارد ولیکن به طور معمول ارائه سرویس تا ساعت 22 صورت می‌گیرد. چرا که ضرورت دارد زمانی برای تعمیر و نگهداری از قطارشهری اختصاص یابد. 

   تعداد بازدید: 2343
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   2 1
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوندهای مفید
  شهرداری مشهد
  متروی تهران
  متروی شیراز
  متروی تبریز
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,679,196
  تعداد بازدید امروز : 354
  تعداد بازدید دیروز : 1,548
  آخرین به روزرسانی : 1400/09/13 13:51
 • ارتباط با ما
  آدرس :

   مشهد - حاشیه بزرگراه بسیج - مقابل پایگاه چهاردهم شکاری امام رضا(ع)

  تلفن :33 22 42 33- 51 (98+)
  فاکس :11 33 42 33 - 51 (98+)
  رایانامه :metro@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد. 
  تامین و به روزرسانی محتوا:  شرکت بهره برداری قطار شهری
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد