•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 253
   کد: 150327
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۲/۰۴
   با حضور 500 نفر از کودکان و دانش‌آموزان مشهدی؛

   چهارمین مرحله طرح ایستگاه شهروندی در قطارشهری مشهد آغاز شد

   طی سال گذشته 5 هزار نفر از کودکان و دانش‌آموزان طی 3 مرحله آموزش دیدند که در مرحله چهارم پیش‌بینی می‌شود 500 نفر دیگر آموزش ببینند.
   چهارمین مرحله طرح ایستگاه شهروندی در قطارشهری مشهد آغاز شد

   مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد از آغاز چهارمین مرحله طرح ایستگاه شهروندی در قطارشهری مشهد با حضور 500 نفر از کودکان و دانش‌آموزان خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهدمقدس، وحید مبین‌مقدم در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: از سال گذشته ایستگاه شهروندی در حوزه آمزوش فرهنگ شهروندی در ایستگاه‌های قطارشهری راه‌اندازی شده است.
   وی افزود: در طرح ایستگاه شهروندی آموزش به صورت حضوری و چهره به چهره برای مدارس و مهدکودک‌هایی که در مجاورت ایستگاه‌های خط یک و 2 قطارشهری هستند، ارائه می‌شود.
   مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد در خصوص اهداف این طرح بیان کرد: از جمله اهداف برپایی ایستگاه شهروندی ویژه مدارس و مهدکودک‌ها، آموزش تدریجی فرهنگ استفاده از قطارشهری برای کودکان و دانش‌آموران، آشنایی با تجهیزات و محیط قطارشهری و کمک به کودکان برای شناخت بهتر قطارشهری است.
   مبین‌مقدم گفت: هدف اصلی از برپایی ایستگاه شهروندی ایجاد مشارکت در بین شهروندان به عنوان ابزار مهم در مدیریت شهری است.
   وی با اشاره به دستاوردهای ایستگاه شهروندی تصریح کرد: صرفه‌جویی در هزینه‌های آموزش مسافران آینده قطارشهری، جلوگیری از خطرات در قطارشهری برای کودکان و تشویق شدن کودکان به استفاده از مترو به همراه خانواده بخشی از دستاوردهای این برنامه محسوب می‌شود.
   مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد اضافه کرد: ایستگاه شهروندی وارد چهارمین مرحله خود می‌شود که از روز شنبه در ایستگاه فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد آغاز شد.
   وی ادامه داد: طی سال گذشته 5 هزار نفر از کودکان و دانش‌آموزان طی 3 مرحله آموزش دیدند که در مرحله چهارم پیش‌بینی می‌شود 500 نفر دیگر آموزش ببینند.
   مبین‌مقدم در خصوص روند آموزش کودکان و دانش‌آموزان در ایستگاه شهروندی عنوان کرد: در این طرح کودکان و دانش‌آموزان به اتفاق مربیان آموزش دیده برای عزیمت به ایستگاه فرودگاه سوار قطارشهری خواهند شد؛ در مسیر رفت رفتار دانش‌آموزان و کودکان نت‌برداری می‌شود و سپس در ایستگاه فرودگاه مسائل ایمنی و مرتبط با فرهنگ شهروندی از جمله استفاده از پله برقی، نحوه من کارت زدن، رعایت حریم ریلی، عبور از خط زرد و... در قالب هنر و به زبان کودکانه آموزش داده می‌شود.
   مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد اضافه کرد: در این دوره آموزشی دو ساعته بسته‌های آموزشی ارائه می‌شود. 

   تعداد بازدید: 253
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 1
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوندهای مفید
  شهرداری مشهد
  متروی تهران
  متروی شیراز
  متروی تبریز
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 888,243
  تعداد بازدید امروز : 1,409
  تعداد بازدید دیروز : 1,712
  آخرین به روزرسانی : 1399/04/22 11:53
 • ارتباط با ما
  آدرس :

   مشهد - حاشیه بزرگراه بسیج - مقابل پایگاه چهاردهم شکاری امام رضا(ع)

  تلفن :33 22 42 33- 51 (98+)
  فاکس :11 33 42 33 - 51 (98+)
  رایانامه :metro@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد. 
  تامین و به روزرسانی محتوا:  شرکت بهره برداری قطار شهری
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد