•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 294
   کد: 137247
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۷/۱۲
   خدمت برای اهل بیت(ع) توفیقی بزرگ برای خادمان شهر بهشت؛

   وقتی قطارهای شهر هم رنگ و بوی حسینی گرفتند

   خدمت برای امام حسین و معصومین (ع) توفیقی بزرگ برای خادمان شهر بهشت است و چه افرادی که عاشق حضور در عزاداری امام خود بودند اما خدمت عاشقانه به زائران حسینی را ترجیح دادند.
   وقتی قطارهای شهر هم رنگ و بوی حسینی گرفتند

   در دهه نخست ایام محرم خدمات گسترده‌ای از سوی شرکت بهره‌برداری قطار شهری مشهد برای رفاه حال زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی ارائه شد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، امام حسین (ع) عاشقانی دارد که در هر نقطه این جهان خاکی در روزهای تاسوعا و عاشورا حسینی به عزاداری سالار شهیدان خود می‌پردازند، عاشقانی که نمی‌توان در هیچ مکان و زمانی نمونه آن‌ها را پیدا کرد.
   یکی از این نقاط جهان شهر مشهد مقدس است. شهری با حدود 3.5 میلیون جمعیت و زائرانی میلیونی که مراسم عزاداری امام حسین (ع) در این شهر با شکوه خاصی برگزار می‌شود و زائران و مجاوران برای عزاداری علاوه بر مساجد و حسینیه‌ها تأکید ویژه‌ای بر حضور در حرم مطهر رضوی دارند.
   شهرداری مشهد مقدس نیز همه‌ساله خدمات گسترده‌ای برای رفاه حال عزاداران حسینی در نظر می‌گیرد تا با آسایش و امنیت به عزاداری خود بپردازند تا شاهد خدمتی ماندگار با شوری حسینی در شهر امید و زندگی باشیم.
   اما یکی از حوزه‌های اصلی در بحث خدمات‌رسانی به زائران حمل و نقل عمومی و جابه‌جایی مسافر است که نقش مهمی در کاهش ترافیک در هسته مرکزی شهر و اطراف حرم مطهر رضوی دارد که البته در این بین قطار شهری به عنوان وسیله حمل و نقلی سریع و ایمن نقشی محوری ایفا می‌کند.
   امروز خط یک قطار شهری مشهد از انتهای وکیل‌آباد تا فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد در حال فعالیت است و خط 2 قطار شهری مشهد نیز اولین تجربه عاشورایی خود را به انجام رسانید تا با حضور این 2 خط شاهد خدمات‌رسانی بی‌نظیر در حوزه ریلی شهر مشهد باشیم خدماتی عاشقانه برای عاشقانی که نام حسین (ع) را نجوا می‌کنند.
   قطعاً نمی‌توان تمام خدمات خادمان شهر بهشت در شرکت بهره‌برداری قطار شهری مشهد را در یک گزارش گنجاند اما برای اطلاع از جزئیات بیشتر مصاحبه‌ای با قاسم طاهری مدیرعامل این شرکت داشتیم که وی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: در ایام پیک به‌ویژه تاسوعا و عاشورا حسینی وسایل حمل‌ونقل عمومی به‌ویژه قطار شهری نقش مهمی در کاهش ترافیک و آلودگی هوا دارند.
   وی افزود: در این راستا سرویس‌دهی خط یک قطار شهری مشهد که در روزهای تعطیل از ساعت 7 تا 22 و سرفاصله زمانی رسیدن قطار 12 دقیقه بود در شب تاسوعا و عاشورا با سرفاصله زمانی 6 تا 7 دقیقه تعین و در شب تاسوعا و شب عاشورا با یک ساعت افزایش سرویس‌دهی تا ساعت 23 ادامه یافت و در روز عاشورا نیز با توجه به روز تعطیل اما از ساعت 6 صبح پذیرای مسافران بود.
   طاهری بیان کرد: اما نقطه عطف سرویس‌دهی قطار شهری در خط 2 قطار شهری مشهد بود زیرا این خط در روزهای تعطیل سرویس‌دهی ندارد اما در روزهای تاسوعا و عاشورا با 9 ساعت افزایش ساعت خدمات‌رسانی نسبت به روزهای غیر تعطیل از ساعت 6 صبح تا 22 به خدمات‌رسانی خود را ادامه داد.
   مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطار شهری مشهد در ارتباط با جابه‌جایی مسافر در دهه اول محرم نیز گفت: خطوط یک و 2 قطار شهری مشهد در دهه نخست محرم پذیرای بیش از 900 هزار نفر از زائران و مجاوران بود و بدون هیچ مشکل و خللی این خدمات‌رسانی ادامه یافت.
   طاهری با اشاره به اقدامات فرهنگی در دهه نخست محرم حسینی تصریح کرد: در این ایام تمام 31 ایستگاه خط یک و 2 قطار شهری مشهد متناسب با ایام محرم سیاه‌پوش شدند و از چند روز مانده به محرم تا روز عاشورا، 9 روحانی در ایستگاه‌های پرتردد قطار شهری برای پاسخ به سؤالات شرعی، مشاوره دینی و خانواده حضور یافتند و پذیرای بیش از 6 هزار مراجعه‌کننده بودند.
   وی ادامه داد: از طرفی تمام مانیتورهای قطار شهری و ایستگاه‌ها و همچنین مانیتورهای ایستگاه‌های تونل متناسب به ایام محرم حسینی طراحی شده بود.
   بر اساس این گزارش، خدمت برای امام حسین و معصومین (ع) توفیقی بزرگ برای خادمان شهر بهشت است و چه افرادی که عاشق حضور در عزاداری امام خود بودند اما خدمت عاشقانه به زائران حسینی را ترجیح دادند و کارکنان شرکت بهره‌برداری قطار شهری مشهد نیز در همین راستا خدمات ارزنده برای زائران حسینی از افزایش ویژه ساعت سرویس‌دهی در خط یک و 2 قطار شهری تا اقدامات فرهنگی ارائه دادند تا مورد قبول خداوند و امام مهربانی قرار گیرد. 

   تعداد بازدید: 294
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوندهای مفید
  شهرداری مشهد
  متروی تهران
  متروی شیراز
  متروی تبریز
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,406,519
  تعداد بازدید امروز : 85
  تعداد بازدید دیروز : 1,355
  آخرین به روزرسانی : 1400/02/17 03:05
 • ارتباط با ما
  آدرس :

   مشهد - حاشیه بزرگراه بسیج - مقابل پایگاه چهاردهم شکاری امام رضا(ع)

  تلفن :33 22 42 33- 51 (98+)
  فاکس :11 33 42 33 - 51 (98+)
  رایانامه :metro@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد. 
  تامین و به روزرسانی محتوا:  شرکت بهره برداری قطار شهری
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد