•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 246
   کد: 130687
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۴/۲۱
   شهردار مشهد در آیین رونمایی دستگاه شبیه‌ساز راهبری ناوگان قطارشهری عنوان کرد:

   نگاه به خارج کشور اشتباهی استراتژیک است/ اعتقاد ما بستن درب‌های کشور نیست

   برای رسیدن به مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی باید دامنه ریسک‌پذیری خود را افزایش دهیم و در واقع باید عیار اعتماد به جوانان را افزایش و یاس و ناامیدی در کشور را کاهش دهیم.
   نگاه به خارج کشور اشتباهی استراتژیک است/ اعتقاد ما بستن درب‌های کشور نیست

   شهردار مشهد با بیان اینکه نگاه به خارج کشور اشتباهی استراتژیک است، گفت: اعتقاد ما بستن درب‌های کشور نیست و باید با اتکا به منابع داخلی کشور از تجربیات دنیا استفاده نماییم.
   به گزارش اداره روابط عمومی و امور بین الملل شرکت بهره برداری قطار شهری مشهد، سید صولت مرتضوی در آیین رونمایی دستگاه شبیه‌ساز راهبری ناوگان و 38 پروژه مهندس معکوس و ساخت داخل اظهار کرد: از همکاران خود در شهرداری مشهد و همچنین سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع برای ساخت این تجهیزات کاملاً ایرانی قدردانی می‌کنم.
   وی افزود: استقلالی که در سر فصل قانون اساسی ما به آن اشاره شده یعنی اگر کشوری به مؤلفه‌ها و زیرساخت‌های توسعه‌ای توجه داشته باشد همواره به استقلال می‌رسد و در واقع رمز آزاداندیشی و در گرو استقلال است و اگر استقلال سیاسی و اقتصادی یک کشور دستخوش تحولات و دستمایه‌ای برای نفوذ بیگانگان قرار گیرد قطعاً اقتدار و آزادی آن کشور نیز زیر سؤال می‌رود.
   شهردار مشهد بیان کرد: ما در دوران مدیریت خود در شهرداری مشهد همواره به اعتلای اقتصادی فکر کردیم و در برخی از جلسات وقتی طرح مساله می‌کردند برای محصولات داخلی و خارجی با قاطعیت می‌گفتم چنانچه هزینه تولید محصولات داخلی 20 درصد نسبت به مشابه خارجی آن افزایش یافته و حتی تولید داخلی 20 درصد نسبت به محصول خارجی از کیفیت پایین‌تری هم برخوردار است، عقل سلیم می‌گوید باید از تولیدات داخلی استفاده نماییم.
   مرتضوی تصریح کرد: اگر امروز رشد اقتصادی چین با 1.5 میلیارد جمعیت را ملاحظه می‌کنید به لحاظ عزم داخلی آن‌ها است و چون درب‌ها به سوی کالاهای خارجی مسدود کرده‌اند و اگر شما قدرت نرم هند در حوزه آی تی و رشد تولید ملی و ناخالص ملی آن‌ها را ملاحظه می‌کنید و به واسطه اعتماد به نیروهای داخلی است.
   وی عنوان کرد: ما برای رسیدن به مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی باید دامنه ریسک‌پذیری خود را افزایش دهیم و در واقع باید عیار اعتماد به جوانان را افزایش و یاس و ناامیدی در کشور را کاهش دهیم.
   شهردار مشهد در بخشی دیگر از سخنان خود با انتقاد از انعقاد قرارداد با شرکت نفت و گاز توتال عنوان کرد: باید با اندوه بگویم در یک برنامه با ترک تشریفات شرکت توتال را وارد می‌کنند آن را موفقیتی می‌دانند و می‌گویند ما تحریم را شکستیم در حالی که این کشور جوانان متعهد برومند، نواندیش، نیک‌اندیش و دانشمندانی دارد که تنها در یک باز کوتاه زمانی عیار تولیدات هسته‌ای را به 20 درصد رساندند. این اقدام به این جوانان جفایی نابخشودنی است و درواقع در کشوری که دانشمندانش در صنایع مختلف قادر به تولید سازه‌های فراسنگین هستند نگاه به خارج از کشور خطای استراتژیک است.
   وی اضافه کرد: فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) اعلام کرد که قرارگاه و سه شرکت دیگر ایرانی درخواست دادند که همین پروژه توتال را درون کشور با قیمت پایین‌تر بسازند اما مورد قبول واقع نشد.
   شهردار مشهد تصریح کرد: علاج این کشور از برون‌رفت از مشکلات اقتصادی و اجتماعی و ایجاد اشتغال اتکا به محصولات داخلی، توجه به اراده ملی و تقویت دانشمندان برومند این کشور است و انعقاد همین قراردادهای خارجی و عدم استفاده از فکر جوان ایرانی سبب فرار مغزها می‌شود.
   مرتضوی با قدردانی از وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: همان مقدار که شلیک موشک‌ها به قلب داعش دشمن را منزوی و تحلیل‌ها را نخ‌نما نمود به همین میزان روحیه نشاط در بین ملت ایران ایجاد کرد و این کار بزرگ صورت گرفته کاری کارستان بود.
   وی با بیان اینکه در دفاع مقدس برای امکانات اولیه مشکل داشتیم، اظهار کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران می‌تواند در مقام دفاع از مظلومان جهان با هر قدرت جهانی هماوردی داشته باشد و این به برکت اتکا به هنر ایرانی است
   شهردار مشهد تصریح کرد: این اقدام شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد نیز برای تولید تجهیزات ایرانی نیز قابل ‌تقدیر است در حالی که با تفکر دیگر مدیریتی می‌توانستیم آن را از خارج از کشور وارد کنیم اما به عزم ملی خود پناه بخشیدیم و مهم‌تر به دانشمند داخلی خود عزت دادیم و این گام نخست برای برداشتن گام‌های دیگر است.
   وی در پایان یادآور شد: اعتقاد ما بستن درب‌های کشور نیست و اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصاد درون‌زا اما برون گر و باید با اتکا به منابع داخلی کشور از تجربیات دنیا استفاده نماییم.

   تعداد بازدید: 246
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوندهای مفید
  شهرداری مشهد
  متروی تهران
  متروی شیراز
  متروی تبریز
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 2,712,774
  تعداد بازدید امروز : 1,190
  تعداد بازدید دیروز : 2,226
  آخرین به روزرسانی : 1401/02/25 16:34
 • ارتباط با ما
  آدرس :

   مشهد - حاشیه بزرگراه بسیج - مقابل پایگاه چهاردهم شکاری امام رضا(ع)

  تلفن :05133422233
  فاکس :05133423311
  رایانامه :metro@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد. 
  تامین و به روزرسانی محتوا:  شرکت بهره برداری قطار شهری
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد