•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 262
   کد: 130686
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۴/۲۱
   معاون وزیر دفاع و رییس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع خبر داد:

   سازمان‌ها مانند شهرداری مشهد به جوانان ایرانی اعتماد کنند/ در آیین رونمایی دستگاه شبیه‌ساز راهبری ناوگان

   ویژگی اول صنایع دفاعی تولید قدرت ملی و بازدارندگی است و کشوری که ناو موشک‌انداز، هواپیما، موشک، تانک و بسیاری از تجهیزات نظامی را تولید می‌کند در سطح جهان بسیار تأثیرگذارتر از کشوری است که واردکننده تجهیزات نظامی است.
   سازمان‌ها مانند شهرداری مشهد به جوانان ایرانی اعتماد کنند/ در آیین رونمایی دستگاه شبیه‌ساز راهبری ناوگان

   معاون وزیر دفاع و رییس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع با بیان اینکه اولین دیزل کاملاً ایرانی تا پایان سال آماده بهره‌برداری می‌شود، گفت: سازمان‌ها مانند شهرداری مشهد به جوانان ایرانی اعتماد کنند.
   به گزارش اداره روابط عمومی و امور بین الملل شرکت بهره برداری قطار شهری مشهد، دریادار امیر رستگاری در آیین رونمایی دستگاه شبیه‌ساز راهبری ناوگان و 38 پروژه مهندس معکوس و ساخت داخل قطارشهری مشهد اظهار کرد: صنایع دفاعی در همه کشورهای برجسته جهان به عنوان برجسته‌ترین و پیشرفته‌ترین تجهیزات فناوری محسوب می‌شود.
   وی با اشاره به سه ویژگی صنایع دفاعی بیان کرد: ویژگی اول صنایع دفاعی تولید قدرت ملی و بازدارندگی است و کشوری که ناو موشک‌انداز، هواپیما، موشک، تانک و بسیاری از تجهیزات نظامی را تولید می‌کند در سطح جهان بسیار تأثیرگذارتر از کشوری است که واردکننده تجهیزات نظامی است.
   دریادار رستگاری اضافه کرد: دومین ویژگی صنایع دفاعی کاربرد سیاسی و افزایش ایستادگی و قدرت چانه‌زنی دستگاه دیپلماسی است که امروز به وضوح افزایش قدرت دیپلماسی کشور در این عرصه مشخص است و در نهایت سومین ویژگی حوزه تولید فناوری و در نهایت خلق ثروت و اشتغال است.
   معاون وزیر دفاع و رییس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع با بیان اینکه امروز سرمنشأ بسیاری از فناوری‌ها و محصولات جوامع بشری در حوزه نظامی است، گفت: مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر توجه ویژه‌ای به اقتصاد مقاومتی داشتند و امروز وزارت دفاع و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی به شاهد اقدامات، این وزارت خانه نماد علمی اقتصاد مقاومتی است.
   وی عنوان کرد: امروز سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع در حوزه ساخت انواع شناورهای سطحی و تندرو در طی 38 سال گذشته موفق عمل کرده که علاوه بر شناورهای نظامی، 170 فروند شناور غیرنظامی طراحی و تولید کرده که در بخش غیرنظامی کشور در حال فعالیت هستند و همچنین در بهمن سال گذشته نیز شناور اقیانوس شناسی توسط سازمان طراحی و تحویل شد.
   دریادار رستگار با اشاره به اینکه شناور یک شهر متحرک است، اظهار کرد: امروز سازمان صنایع دریایی علاوه بر قابلیت تولید شناورها به تولید زیرسامانه‌های شناورهای با قابلیت فرود بالگرد نیز دست یافته البته امروز ناو هواپیما بر نداریم اما قطعاً آن را نیز خواهیم ساخت.
   وی ادامه داد: امروز شناور نشانی از تبلور صنعتی یک کشور است و خوشبختانه در این مسیر توانستیم در حوزه دیزل قطاری و رانش کشتی نیز پیشرو در کشور باشیم و اولین دیزل یک مگاواتی تولید کاملاً ایرانی تا پایان سال تحویل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران می‌شود.
   دریادار رستگاری خاطرنشان کرد: امروز شناورهای موشک‌انداز ایران با سرعت 60 کیلومتر ساخته شده و در حوزه ژنراتور 312 کیلوواتی نیز به خودکفایی رسیدیم از طرفی در زمینه کابل نیز دریای و زیردریایی تا عمق 400 متری به خودکفایی رسیده‌ایم در حالی که این کابل‌ها متری 32 هزار دلار در جهان قیمت دارد و به کشور ما نیز صادر نمی‌کردند.
   معاون وزیر دفاع و رییس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع با اشاره با ساخت فناوری‌های شبیه‌ساز نیز بیان کرد: 10 شبیه‌ساز در حوزه دریایی و نظامی طراحی و تولید شده و امروز نیز شبیه‌ساز راهبری ناوگان خط یک قطار شهری توسط جوانان ما طراحی و ساخته شد و این آمادگی را نیز داریم که شبیه‌ساز راهبری خط 2 قطار شهری مشهد را نیز بسازیم و حتی نیازهای دیگر قطار شهری این شهر را مرتفع سازیم.
   وی یادآور شد: از دوستان خود در شهرداری مشهد تشکر و قدردانی می‌کنم که به جوانان این کشور اعتماد کردند اما متأسفانه برخی از سازمان‌ها برای کالای مورد نیاز خود چشم به خارج دوخته‌اند.
   دریادار رستگار در پایان عنوان کرد: سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع آمادگی همکاری با شهرداری مشهد و سایر ارگان‌ها در این شهر برای ساخت تجهیزات فنی و تخصصی را با قیمت مناسب نسبت به نمونه‌های خارجی آن دارد. 

   تعداد بازدید: 262
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوندهای مفید
  شهرداری مشهد
  متروی تهران
  متروی شیراز
  متروی تبریز
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 2,712,602
  تعداد بازدید امروز : 1,018
  تعداد بازدید دیروز : 2,226
  آخرین به روزرسانی : 1401/02/25 16:34
 • ارتباط با ما
  آدرس :

   مشهد - حاشیه بزرگراه بسیج - مقابل پایگاه چهاردهم شکاری امام رضا(ع)

  تلفن :05133422233
  فاکس :05133423311
  رایانامه :metro@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد. 
  تامین و به روزرسانی محتوا:  شرکت بهره برداری قطار شهری
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد