•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 743
   کد: 121444
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۱۲/۱۶
   سخنگوی شرکت بهره برداری قطارشهری مشهد عنوان کرد؛

   قطار از ایستگاه اقبال لاهوری تا وکیل آباد که شامل سه ایستگاه می شد توقف نداشت؛ نقص فنی در واگن های خط یک و تدبیر برای جلوگیری از تاخیر در سرفاصله ها تمام آن چیزیست که اتفاق افتاده است.

   اعزام قطار به خط تابع قانون و سرفاصله خاصی است و با توجه به این نقص فنی در صورت سرویس دهی قطار بعدی تاخیر در سرویس دهی تا پایان روز رخ می داد لذا برای جلوگیری از این تاخیر و برقراری نظم در خطوط به اولین قطار در مسیر دستور داده شد برای جبران تاخیر در سه ایستگاه توقف نداشته باشد.
   نقص فنی و تدبیر برای جلوگیری از تاخیر

    نقص فنی در واگن های خط یک و تدبیر برای جلوگیری از تاخیر در سرفاصله ها تمام آن چیزیست که اتفاق افتاده است. این نقص فنی در ساعات اولیه سرویس دهی در مسیر غدیر به وکیل ّآباد در ایستگاه صدف رخ داد.

   سخنگوی شرکت بهره برداری قطار شهری مشهد در گفتگو با خبرنگار عکس و اخبار روز گفت: نقص فنی در یکی از واگن های قطارشهری مشهد منجر به تاخیر چند دقیقه ای در سرویس دهی شد.
   اعزام قطار به خط تابع قانونی و سرفاصله خاصی است و با توجه به این نقص فنی در صورت سرویس دهی قطار بعدی تاخیر در سرویس دهی تا پایان روز رخ می داد لذا برای جلوگیری از این تاخیر و برقراری نظم در خطوط به اولین قطار در مسیر دستور داده شد برای جبران تاخیر در سه ایستگاه توقف نداشته باشد.

   این موضوع نیز از طریق بلندگوهای سکوی ایستگاه ها و راهبر داخل قطار به مسافران اطلاع رسانی شد. این قطار از ایستگاه اقبال لاهوری تا وکیل آباد که شامل سه ایستگاه می شد توقف نداشت تا تاخیر ایجاد شده در سرفاصله زمانی جبران شود. تخلیه مسافری در قطاری که دچار نقص فنی شده بود نیز انجام و مسافران با قطار بعدی اعزام شدند.
   وی در پایان با انتقاد از انتشار برخی اخبار نادرست گفت: در بعضی از خبرها امده که مردم مانده در ایستگاه ها توسط قطار خط دو به مقصد برده شدند که این صحبت کاملا غیرکارشناسی است.
   وی افزود:محل اتصال خط دو و خط یک میدان شریعتی بوده در صورتی که این اتفاق در ایستگاه اقبال لاهوری صورت گرفته است ؛همچنین باید گفت که نوع قطارها و ریل های خط یک و دو با یکدیگر متفاوت است
   گفتنی است خط یک و خط دو در ایستگاه شریعتی به یکدیگر متصل خواهند شد و هم اکنون در فاز اول خط دو ما شاهد خدمت رسانی از بلوار طبرسی تا میدان شهدا هستیم و با افتتاح فاز دو اتصال خط یک و دو رقم میخورد.

   هم اکنون شرایط سرویس دهی در این مسیر به حالت عادی برگشته و هیچ مشکلی وجود ندارد.

   تعداد بازدید: 743
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوندهای مفید
  شهرداری مشهد
  متروی تهران
  متروی شیراز
  متروی تبریز
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 2,723,206
  تعداد بازدید امروز : 103
  تعداد بازدید دیروز : 1,606
  آخرین به روزرسانی : 1401/03/04 15:08
 • ارتباط با ما
  آدرس :

   مشهد - حاشیه بزرگراه بسیج - مقابل پایگاه چهاردهم شکاری امام رضا(ع)

  تلفن :05133422233
  فاکس :05133423311
  رایانامه :metro@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد. 
  تامین و به روزرسانی محتوا:  شرکت بهره برداری قطار شهری
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد