•  
   منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد
   تعداد بازدید: 76
   کد: 213425
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۳/۰۲
   مدیرعامل شرکت بهره برداری قطار شهری مشهد؛

   کرونا هزینه تمام شده هر سفر با قطار شهری را به 9000 تومان افزایش داد/ شهرداری مشهد برای هر سفر 8000 تومان یارانه می دهد

   مدیرعامل شرکت بهره برداری قطارشهری مشهد گفت: شیوع کرونا هزینه تمام شده هر سفربا قطار شهری را از 3 هزار تومان به 9000 تومان افزایش داده است.
   کرونا هزینه تمام شده هر سفر با قطار شهری را به 9000 تومان افزایش داد/ شهرداری مشهد برای هر سفر 8000 تومان یارانه می دهد

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، وحید مبین مقدم در این خصوص افزود: طبق آنالیزهای انجام شده قیمت تمام شده هر سفر قبل از شیوع ویروس کرونا در سال 99 حدود 3هزار تومان بود که این رقم بعد از شیوع کرونا به 9 هزار تومان افزایش پیدا کرده است.

   وی اضافه کرد: پیش از کرونا 2هزار تومان از هزینه تمام شده سفر را شهرداری به صورت یارانه پرداخت می کرد و شهروندان تنها هزارتومان از هزینه های تمام شده را برای استفاده از قطار شهری پرداخت می کردند.

   مدیرعامل شرکت بهره برداری قطار شهری مشهد تصریح کرد: این درحالی است که طبق قانون باید یک سوم از هزینه تمام شده سفر با حمل ونقل عمومی اتوبوس و قطار شهری را دولت، یک سوم را شهرداری و یک سوم دیگر را شهروندان پرداخت کنند که متاسفانه دولت چندین سال که سهم خود را پرداخت نمی کند وشهرداری این بار را به دوش می کشد.

   مبین مقدم با بیان اینکه اکنون و با توجه به تاثیرات شیوع ویروس کرونا هزینه تمام شده هر سفر با خطوط قطار شهری مشهد به 9هزارتومان افزایش پیدا کرده است، اظهارکرد: پیش از شیوع کرونا روزانه به صورت میانگین 240 هزار مسافر توسط خطوط قطار شهری جابجا می شدند که این آمار طی سال گذشته و پس از کرونا به حدود 80 هزار نفر کاهش پیدا کرده است که همین امر هزینه تمام شده هر سفر را افزایش داده است.

   وی ادامه داد: درکنار کاهش قابل توجه مسافر، هزینه های ضد عفونی مستمر ناوگان و ایستگاه ها و همچنین توزیع اقلام بهداشتی و... نیز از دیگر عوامل افزایش هزینه های تمام شده هر سفر با قطار شهری است.

   مدیرعامل شرکت بهره برداری قطار شهری مشهد افزود: باتوجه به این موضوع اکنون شهرداری مشهد 8 هزار تومان از هزینه تمام شده هر سفر را به صورت یارانه پرداخت کرده و شهروندان تنها هزار تومان از این مبلغ را پرداخت می کنند و این درحالی است که دولت همچنان مانند سال های گذشته سهم خود را پرداخت نمی کند .

    

   تعداد بازدید: 76
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوندهای مفید
  شهرداری مشهد
  متروی تهران
  متروی شیراز
  متروی تبریز
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,613,653
  تعداد بازدید امروز : 228
  تعداد بازدید دیروز : 1,208
  آخرین به روزرسانی : 1400/07/28 22:05
 • ارتباط با ما
  آدرس :

   مشهد - حاشیه بزرگراه بسیج - مقابل پایگاه چهاردهم شکاری امام رضا(ع)

  تلفن :33 22 42 33- 51 (98+)
  فاکس :11 33 42 33 - 51 (98+)
  رایانامه :metro@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد. 
  تامین و به روزرسانی محتوا:  شرکت بهره برداری قطار شهری
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد