•  
   منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد
   تعداد بازدید: 205
   کد: 211222
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
   دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام کرد؛

   تشکیل بانک اطلاعات حمل ونقل ریلی کشور با محوریت شرکت بهره برداری قطار شهری مشهد

   دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: بانک اطلاعات حمل ونقل ریلی شهری کشور در حوزه تامین و نگهداری با محوریت شرکت بهره برداری قطار شهری مشهد تشکیل خواهد شد.
   تشکیل بانک اطلاعات حمل ونقل ریلی کشور با محوریت شرکت بهره برداری قطار شهری مشهد

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، منوچهر منطقی در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای شرکت بهر ه برداری قطار شهری مشهد درحوزه تولید و بومی سازی قطعات مورد نیاز حمل ونقل ریلی شهری، افزود: در پی بازدید دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور از این نمایشگاه که دو هفته پیش انجام شد، از ما خواسته شده تا زمینه های مشارکت و همکاری با شرکت قطار شهری مشهد در تولید قطعات بومی در حوزه حمل ونقل ریلی درون شهری را بررسی کنیم.
   وی با بیان اینکه در حال حاضر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دو کار را در حوزه مترو در دستور کار دارد، اظهارکرد: شبکه ای کردن تامین قطعات و نگهداری شبکه مترو یکی از این اقدامات است.
   منطقی اضافه کرد: اکنون هر شرکت مترو و قطار شهری در کشور مانند شرکت بهره برداری قطار شهری مشهد توانسه اند قطعاتی را تولید و بومی سازی کنند که می توان با ایجاد این شبکه و بانک اطلاعات این تجربیات را با سایر کلانشهرهای کشور به اشتراک گذاشت.
   وی تصریح کرد: با تشکیل این شبکه و بانک اطلاعاتی، هم هزینه تولید کاهش پیدا می کند و هم تعداد قطعات تولیدی افزایش خواهد یافت که در روند بهینه سازی اقدامات بسیار موثرخواهد بود.
   دبیرستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: براساس بازدید هایی که از دستاوردهای حوزه حمل ونقل ریلی درون شهری سایر کلانشهرها داشتیم به این نتیجه رسیدیم که شرکت بهره برداری قطار شهری مشهد در حوزه بومی سازی و تولید قطعات مورد نیاز مترو و همچنین نگهداری ناوگان پیشرفتهای زیادی داشته و از سایر کلانشهرها جلوتر است، لذا با توجه به تجربیات قطار شهری مشهد شبکه ای کردن و تشکیل بانک اطلاعاتی مترو کشور با محوریت مشهد انجام خواهد شد.
   وی با اشاره به اینکه برای تحقق این امر در مرحله اول جهت اطلاع رسانی به سایر شهرها وبینار تخصصی در این حوزه برگزار و سپس بانک اطلاعاتی تامین و نگهداری قطعات مورد نیاز حوزه حمل و نقل ریلی شهری با محوریت شرکت بهر برداری قطار شهری مشهد تشکیل می شود، خاطرنشان کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای تولیدات قطعات مهم و گلوگاهی بودجه نیز درنظر خواهد گرفت.
   منطقی افزود: معاونت علمی و فناوری اکنون درحال تشکیل شرکت مهندسی و طراحی در حوزه تولیدات و بومی سازی قطعات مورد نیاز حمل ونقل ریلی شهری است که شرکت بهره برداری قطار شهری مشهد می تواند یکی از سهامدارن بوده و از ظرفیت های آن استفاده کند.

   تعداد بازدید: 205
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوندهای مفید
  شهرداری مشهد
  متروی تهران
  متروی شیراز
  متروی تبریز
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,832,020
  تعداد بازدید امروز : 275
  تعداد بازدید دیروز : 1,785
  آخرین به روزرسانی : 1400/11/02 13:57
 • ارتباط با ما
  آدرس :

   مشهد - حاشیه بزرگراه بسیج - مقابل پایگاه چهاردهم شکاری امام رضا(ع)

  تلفن :33 22 42 33- 51 (98+)
  فاکس :11 33 42 33 - 51 (98+)
  رایانامه :metro@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد. 
  تامین و به روزرسانی محتوا:  شرکت بهره برداری قطار شهری
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد