•  
   منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد
   تعداد بازدید: 188
   کد: 198033
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۳/۰۵
   مدیرعامل شرکت بهره بردلری قطار شهرداری مشهد خبر داد؛

   بازگشایی قطار شهری مشهد/ استفاده از ماسک الزامی است

   مدیر عامل شرکت بهره برداری قطارشهری شهرداری مشهد با اعلام خبر بازگشایی قطار شهری گفت: مسافرین پیش از ورود به واگن‌ها ملزم به استفاده از ماسک شده‌اند.
   بازگشایی قطار شهری مشهد/ استفاده از ماسک الزامی است

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، وحید مبین مقدم با عنوان مطلب بالا اظهار کرد: بر اساس دستورالعمل‌های ستاد مبارزه با کرونا و وزارت بهداشت پروتکلی نوشته شده که بر اساس آن ضوابط بهداشتی را رعایت خواهیم کرد. بر اساس این پروتکل قطارها و ایستگاه‌ها به صورت دوره‌ای ضدغونی خواهد شد. برای پرسنل حاضر در ایستگاه‌ها لوازم حفاظتی در نظر گرفته شده است و مسافران پیش از ورود به واگن‌ها ملزم به استفاده از ماسک شده‌اند.
   وی ادامه داد: بر اساس طرح فاصله‌گذاری اجتماعی صندلی‌های قطارها و ایستگاه‌ها نشانه‌گذاری شده است. پوسترها و کلیپ‌های آموزشی نیز تهیه شده که در قطارها و ایستگاه‌ها پخش خواهد شد.
   مبین مقدم افزود: مطابق دستورالعمل ستاد مبارزه با کرونا کلیه استفاده‌کنندگان از وسایل نقلیه عمومی در اتوبوس و مترو ملزم به استفاده از ماسک هستند. همکاران و پرسنل حاضر در ایستگاه‌ها موظف هستند به مسافرانی که از ماسک استفاده نمی‌کنند تذکر دهند. اگر شهروندی از ماسک استفاده نکرده باشد، به محل فروش ماسک با تعرفه مصوب دولتی راهنمایی خواهد شد.
   مدیر عامل سازمان قطار شهری شهرداری مشهد اضافه کرد: تمام قطارها و ایستگاه‌ها هر شب به صورت اساسی ضدعفونی می‌شود. علاوه بر این قطارها و ایستگاه‌ها در طول شبانه روز به صورت جزئی نیز ضدعفونی می‌شوند.
   وی گفت: با توجه به شیوع کرونا انتظار داریم شهروندان خودشان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند. در سیستم حمل و نقل عمومی به خصوص قطارشهری شیوع کرونا افزایش بیشتری دارد. کسانی که سفر ضروری دارند از قطارشهری استفاده کنند. همانند اتفاقی که در اسفندماه رخ داد و جابه‌جایی مسافر به یک چهارم حالت معمول کاهش پیدا کرده بود. طرح فاصله‌گذاری در متروها انجام شده است. امیدوارم تجربه‌ای که در اسفندماه رخ داده مجددا تکرار شود و متروها خلوت باشد.
   مبین مقدم اضافه کرد: برای کاهش تجمع مسافران با تمام ظرفیت کار خواهیم کرد و در حد توان سرفاصله زمانی قطارها را کاهش خواهیم داد. سرفاصله ثابت و شناور قطارها بر اساس کامپیوتر برنامه‌ریزی می‌شود. برای روز سه‌شنبه که قطارشهری آغاز به فعالیت خواهد کرد، برای خط یک سرفاصله زمانی ۷ دقیقه و برای خط دو سرفاصله زمانی ۱۰ دقیقه در نظر گرفته‌ایم. در طول روز با توجه به رصد و گزارش همکارانمان توسط دوربین‌ها و حجم مسافر در ساعات پیک سرفاصله زمانی را کاهش خواهیم داد.
   وی افزود: سیستم تهویه هوای درون قطار مدار بسته است. یعنی هوای درون قطار مکیده شده، پس از عبور از فیلترهای مخصوصی تهویه شده و وارد واگن‌ها می‌شود. واگن‌های قطار به دلیل عبور از داخل تونل پنجره ندارند که درون آن‌ها هوا جریان پیدا کند. اگر یک فرد ناقل به ویروس کرونا وارد قطار شود و سرفه کند، بازدم این فرد در قطار گردش پیدا کرده و باعث انتقال به سایرین می‌شود. توصیه می‌کنم شهروندان برای استفاده از حمل و نقل عمومی از جمله اتوبوس، تاکسی و مترو حتما وسایل حفاظتی خود به ویژه ماسک را به همراه داشته باشند. اگر کسی سفر غیر ضروری دارد، ترجیحا از سیستم حمل و نقل عمومی استفاده نکند.
   گفتنی است؛ قطار شهری مشهد که  از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته به دلیل شیوع کرونا تعطیل شده بود، از فردا از ساعت ۶ صبح الی ۲۰  فعالیت خود را آغاز خواهد کرد

   تعداد بازدید: 188
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوندهای مفید
  شهرداری مشهد
  متروی تهران
  متروی شیراز
  متروی تبریز
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,679,254
  تعداد بازدید امروز : 412
  تعداد بازدید دیروز : 1,548
  آخرین به روزرسانی : 1400/09/13 13:51
 • ارتباط با ما
  آدرس :

   مشهد - حاشیه بزرگراه بسیج - مقابل پایگاه چهاردهم شکاری امام رضا(ع)

  تلفن :33 22 42 33- 51 (98+)
  فاکس :11 33 42 33 - 51 (98+)
  رایانامه :metro@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد. 
  تامین و به روزرسانی محتوا:  شرکت بهره برداری قطار شهری
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد