•  
   منبع خبر : روابط عمومی شرکت بهره برداری قطار شهری
   تعداد بازدید: 657
   کد: 195596
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
   با تصویب شورای اسلامی شهر مشهد انجام می شود؛

   فعال شدن محدود 27 خط اتوبوسرانی و ادامه تعطیلی قطار شهری / ایجاد بانک اطلاعاتی شهروندان با اولویت اقشار آسیب پذیر

   کاظمی با اشاره به این که در لایحه ارائه شده درخواست ادامه تعطیلی قطار شهری تا 15 اردیبهشت و فعال شدن محدود اتوبوسرانی هستیم، اظهارکرد: در صورت تصویب شورا، 27 خط محوری و خطوط بی. آر.تی به همراه تعدادی از خطوط حومه از ساعت 6 تا 8:30 صبح و 16:30 تا 19 فعال خواهند شد.
   فعال شدن محدود 27 خط اتوبوسرانی و ادامه تعطیلی قطار شهری / ایجاد بانک اطلاعاتی شهروندان با اولویت اقشار آسیب پذیر

   با ارائه لایحه دو فوریتی از سوی شهرداری مشهد فعالیت محدود 27 خط اتوبوسرانی ازاول اردیبهشت و ادامه تعطیلی قطار شهری مشهد تا 15 اردیبهشت به تصویب شورای اسلامی شهرمشهد رسید.
   به گزارش اداره روابط عمومی و امور بین الملل، امروزدرهشتاد و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهرمشهد که با حضور محمدرضا کلائی، شهردار مشهد برگزار شد، ابتدا لایحه دو فوریتی شهرداری مشهد در خصوص ادامه تعطیلی یا فعالیت ناوگان اتوبوسرانی و قطار شهری مشهد در دستور کار قرار گرفت.
   خلیل الله کاظمی، معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد دردفاع از این لایحه گفت: شرایط فعلی و کاهش ابتلا به بیماری کرونا با تعطیلی اتوبوسرانی و قطارشهری قابل قبول است و ما نیز با ادامه آن موافق هستیم، اما باید به این نکته توجه داشت که فعالیت ها از اول اردیبهشت به حالت عادی باز خواهد گشت و اگر ناوگان حمل ونقل عمومی به صورت محدود فعال نشود با گلایه های اجتماعی روبه رو خواهیم شد.
   وی افزود: ما به ناچار باید میان سلامت و معیشت انتخابی داشته باشیم، درکنار این موضوع شورای عالی ترافیک و ستاد مبارزه با ویروس کرونا کشورتاکید برفعال شدن حمل ونقل عمومی دارد که از آن سمت نیز تحت فشار قرار خواهیم گرفت.
   وی اضافه کرد: تنها کاری که در این زمینه می توانیم انجام دهیم درنظرگرفتن تمهیدات بهداشتی و اقدامات پیشگیرانه است که پروتکل های آن انجام شده است.
   کاظمی با اشاره به این که در لایحه ارائه شده درخواست ادامه تعطیلی قطار شهری تا 15 اردیبهشت و فعال شدن محدود اتوبوسرانی هستیم، اظهارکرد: در صورت تصویب شورا، 27 خط محوری و خطوط بی. آر.تی به همراه تعدادی از خطوط حومه از ساعت 6 تا 8:30 صبح و 16:30 تا 19 فعال خواهند شد.محمدرضا حیدری، رئیس شورای اسلامی شهر مشهد نیز در موافقت با این لایحه گفت: درمجموع ما با ادامه تعطیلی ناوگان اتوبوسرانی و قطار شهری موافق هستیم زیرا تاثیر بسیاری در کاهش ابتلا شهروندان به ویروس کرونا داشت، اما اگر با فعال شدن محدود اتوبوسرانی موافقت نکنیم با توجه به تصویب شورای عالی ترافیک و ستاد مبارزه با کرونا مجبور به راه اندازی کامل اتوبوسرانی و قطار شهری خواهیم بود لذا به نفع سلامت شهروندان است که با راه اندازی محدود و تعطیلی قطار شهری موافقت کنیم.
   پس از بحث و بررسی و اعلام نظرات موافق و مخالف شورای شهر مشهد با ادامه تعطیلی مترو و فعالیت محدود برخی خطوط اتوبوسرانی از ابتدای اردیبهشت تا پانزدهم در مشهد موافقت شد.

   تعداد بازدید: 657
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   3 21
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوندهای مفید
  شهرداری مشهد
  متروی تهران
  متروی شیراز
  متروی تبریز
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,679,078
  تعداد بازدید امروز : 236
  تعداد بازدید دیروز : 1,548
  آخرین به روزرسانی : 1400/09/13 13:51
 • ارتباط با ما
  آدرس :

   مشهد - حاشیه بزرگراه بسیج - مقابل پایگاه چهاردهم شکاری امام رضا(ع)

  تلفن :33 22 42 33- 51 (98+)
  فاکس :11 33 42 33 - 51 (98+)
  رایانامه :metro@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد. 
  تامین و به روزرسانی محتوا:  شرکت بهره برداری قطار شهری
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد