•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 191
   کد: 167178
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
   شهردار مشهد در بازدید از خط 2 قطارشهری تاکید کرد؛

   نواقص موجود در بخش‌های بهره‌برداری شده خط دو تا پایان سال برطرف شود/ ایمنی مسافران در خط 2 جزء خطوط قرمز مدیریت شهری است

   باید جلسات هماهنگی میان شرکت بهره‌برداری و شرکت قطارشهری برگزار و بررسی شود چه مشکلاتی بر سر راه بهره‌برداری بخش‌های در حال اجرای خط دو قطارشهری قرار دارد تا در زمان باقی مانده برطرف شود.
   نواقص موجود در بخش‌های بهره‌برداری شده خط دو تا پایان سال برطرف شود/ ایمنی مسافران در خط 2 جزء خطوط قرمز مدیریت شهری است

    شهردار مشهد گفت: نواقص موجود در بخش‌های بهره‌برداری شده خط دو قطارشهری مشهد باید تا پایان سال برطرف شود.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا کلائی بامداد امروز در بازدید از خط دو قطارشهری که با حضور اعضای کمیسیون حمل و نقل شورای شهر، معاون حمل و نقل و ترافیک و مدیران شهری برگزار شد، افزود: 5 نکته اصلی در راستای رفع نواقص و افزایش سطح ایمنی بخش‌های بهره‌برداری شده از خط دو قطارشهری از جمله تکمیل سیستم‌های تهویه و آتش‌نشانی و تجهیزاتی که منجر به سرعت بیشتر خدمات‌دهی قطارها و ایمنی مسافران مورد تاکید ما و شورای شهر بوده است.
   وی اضافه کرد: بر این اساس تکمیل و رفع نواقص مذکور باید در دستور کار قرار گرفته و تا پایان سال به اتمام برسد.
   کلائی با اشاره به اینکه قرار است خرداد ماه بخش دیگری از خط دو قطارشهری مشهد به بهره‌برداری برسد، اظهار کرد: لذا باید برای اینکه در تامین تجهیزات دچار مشکل نشویم به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که تا پایان سال تجهیزات مورد نیاز یا به مشهد وارد شده باشد و یا به گمرک رسیده باشد.
   شهردارمشهد ادامه داد: همچنین باید جلسات هماهنگی میان شرکت بهره‌برداری و شرکت قطارشهری برگزار و بررسی شود چه مشکلاتی بر سر راه بهره‌برداری بخش‌های در حال اجرای خط دو قطارشهری قرار دارد تا در زمان باقی مانده برطرف شود.
   کلائی با بیان اینکه دو نکته مهم در خط دو و یک قطارشهری برای ما اهمیت دارد و جزء خطوط قرمز است، تصریح کرد: نکته اول اینکه مسافران در استفاده از قطارشهری باید از ایمنی کامل برخوردار باشند و اگر اتفاقی افتاد نیز قابل مدیریت باشد.
   وی در ادامه گفت: یکی دیگر از موضوعاتی که برای مدیریت شهری در بحث قطارشهری مهم است توجه به موضوع پدافند غیرعامل و رعایت استانداردهای آن است که باید جدی گرفته شود.
   25 اسفند 95 درصد نواقص موجود در خط دو برطرف می‌شود
   همچنین در ادامه این بازدید، خلیل‌الله کاظمی، معاون حمل و نقل و ترافیک و سرپرست معاونت فنی و عمران شهرداری مشهد نیز در خصوص بازدید از خط دو قطارشهری مشهد اظهار کرد: باتوجه به دغدغه‌های شهردار و شورای شهر برای رفع نواقص موجود در مسیری که در خط دو بهره‌برداری شده بازدیدهای دوره‌ای را با حضور شهردار و اعضای شورای شهر در نظر گرفتیم که بازدید امروز نیز یکی از این بازدیدها است.
   وی افزود: در این بازدید از قسمت‌های مختلف از جمله اتاق‌های تامین برق و مرکز سیگنالینگ ایستگاه میدان شهدا و میدان راه‌آهن بازدید شد و در آن زمانبندی‌ها جهت رفع نواقص و تکمیل سیستم‌های مورد نیاز از جمله سیستم تهویه مشخص شد .
   معاون حمل و نقل و ترافیک و سرپرست معاونت فنی و عمران شهرداری مشهد ادامه داد: برای رفع نواقص موجود و تامین تجهیزات مورد نیاز به منابع مالی نیاز داشتیم که با پیگیری‌های جدی که انجام گرفته، تامین منابع مالی انجام شده است.
   کاظمی با اشاره به مذاکرات انجام شده با گمرکات کشور اظهار کرد: در راستای رفع نواقص در چهارچوب زمان بندی شده جلسات زیادی را با مسئولان گمرک برگزار کرده‌ایم تا بتوانیم تجهیزات خریداری شده را هرچه سریعتر وارد مشهد کرده و نواقص که وجود دارد را تا پایان سال تکمیل و رفع کنیم.
   معاون حمل و نقل و ترافیک و سرپرست معاونت فنی و عمران شهرداری مشهد ادامه داد: در حال حاضر 5 نکته در خصوص مسیر بهره‌برداری شده خط دو قطارشهری مشهد از جمله تکمیل تهویه سیستم‌های آتش‌نشانی و تجهیزاتی که منجر به سرعت بیشتر خدمات‌دهی قطارها و ایمنی مسافران خواهد شد، جزء تاکیدات شهردار و شورای شهر است که در حال انجام است تا با تکمیل آن تا 25 اسفند 95 درصد نواقص موجود در خط دو برطرف می شود.
   گفتنی است شهردار مشهد که ساعت 5 صبح بازدید خود را از خط دو قطارشهری آغاز کرده بود همزمان با آغاز فعالیت قطارشهری با سوار شدن به قطار در مسیر رفت و برگشت بین میدان شهدا تا میدان راه آهن با شهروندان حاضر در واگن‌ها به گفتگوی خودمانی پرداخت.

   تعداد بازدید: 191
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   2 1
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوندهای مفید
  شهرداری مشهد
  متروی تهران
  متروی شیراز
  متروی تبریز
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 821,362
  تعداد بازدید امروز : 440
  تعداد بازدید دیروز : 1,182
  آخرین به روزرسانی : 1399/03/18 08:54
 • ارتباط با ما
  آدرس :

   مشهد - حاشیه بزرگراه بسیج - مقابل پایگاه چهاردهم شکاری امام رضا(ع)

  تلفن :33 22 42 33- 51 (98+)
  فاکس :11 33 42 33 - 51 (98+)
  رایانامه :metro@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد. 
  تامین و به روزرسانی محتوا:  شرکت بهره برداری قطار شهری
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد