•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 685
   کد: 156029
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۵/۰۹
   در سی‌امین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد تصویب شد:

   نقش بستن نام 3 دانشگاه بزرگ مشهد بر ایستگاه‌های خطوط قطارشهری

   اولین دستور کار این جلسه به بررسی نظریه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی در خصوص لایحه زمینه تغییر نام ایستگاه پارک ملت اختصاص داشت.
   نقش بستن نام 3 دانشگاه بزرگ مشهد بر ایستگاه‌های خطوط قطارشهری

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد مقدس، سی‌امین جلسه علنی شورای پنجم

   اولین دستور کار این جلسه به بررسی نظریه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی در خصوص لایحه زمینه تغییر نام ایستگاه پارک ملت اختصاص داشت.
   احسان اصولی، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر در این خصوص گفت: هم دانشگاه فردوسی و هم دانشگاه‌های آزاد و علوم پزشکی از دانشگاه‌های با سابقه مشهد هستند لذا برای حمایت از این دانشگاه‌ها، نامگذاری این ایستگاه‌ها، بنام دانشگاه‌ها پیشنهاد شده است. 
   وی افزود: آیین‌نامه کمیته نامگذاری نمی‌تواند برای ما در شورای شهر تعیین تکلیف کند و ما این نامگذاری را در قالب طرح ارایه نموده‌ایم.
   رمضانعلی فیضی، رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم برخوردار شهر مشهد نیز در این خصوص اظهار داشت: شروع فرآیند نامگذاری باید از کمیته نامگذاری باشد که در مواردی به جز پارک ملت، این مراحل رعایت نشده است لذا درخواست دارم این تغییر نام‌ها به کمیته نامگذاری برگردد تا مراحل خود را طی کند.
   محمد حسین ودیعی، نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه نیز ابراز کرد: در اکثر شهرها بخاطر بزرگداشت علم و فرهنگ، اسامی ایستگاه‌ها و مکان‌ها بنام دانشگاه‌ها نامگذاری شده است. ما گاهی هزینه‌های زیادی برای احیای یک نام متحمل می‌شویم. در مورد هزینه‌ها نیز در این مورد حدود 500 میلیون تومان این تغییر نام هزینه دارد که به نظر من برخی از بخش‌های این هزینه‌ها قابل کاستن است و بعدا هم می‌تواند انجام شود.
   در ادامه بعد از تصویب کلیات این لایحه، پیشنهاد علیرضا شهریاری برای تغییر ایستگاه پارک ملت به ایستگاه پارک ملت و دانشگاه مطرح شد.
   هادی بختیاری، معاون شهردار در این خصوص تصریح کرد: در کمیته نامگذاری نام تک سیلابی در این خصوص پیشنهاد شد. در آیین نامه نامگذاری این نیامده که اگر اعضای شورا در نامگذاری‌ها تغییر ایجاد نمایند باید به کمیته برگردد یا نه که باید اصلاح شود. نظر ما بر نامگذاری این ایستگاه به دانشگاه فردوسی بوده است.
   اما احسان اصولی، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی در ادامه در مخالفت با پیشنهاد شهریاری گفت: لفظ گذاشتن نام دانشگاه بر روی یک ایستگاه، باعث اعتراض سایر دانشگاه‌ها خواهد شد انگار که شهرداری سایر دانشگاه‌ها را قبول ندارد.
   در ادامه این پیشنهاد رای نیاورد.
   محمدرضا حیدری، رئیس شورای اسلامی شهر در ادامه بررسی این لایحه عنوان کرد: پارک ملت یک پارک با سابقه 50 ساله است که مردم در ذهن خود دارند لذا ما گفتیم که اسم دانشگاه به پارک ملت اضافه شود نه اینکه پارک ملت نیز حذف شود. 
   در نهایت بند یک نظریه کمیسیون فرهنگی رای آورد که بر اساس آن ایستگاه پارک ملت واقع در ابتدای بولوار وکیل‌آباد به ایستگاه پارک ملت/ دانشگاه فردوسی تغییر نام یافت.
   ههمچنین بند دوم نیز به پیشنهاد محمد هادی مهدی نیا و رای مثبت اعضا، به ایستگاه سلامت / دانشگاه علوم پزشکی تغییر یافت.
   در ادامه نیز اعضا با تغییر نام ایستگاه سلامت واقع در خط دوی قطار شهری به ایستگاه دانشگاه علوم پزشکی و تغییر نام ایستگاه شاهد واقع در خط 3 قطار شهری به ایستگاه دانشگاه آزاد اسلامی موافقت نمودند.
   در تبصره این مصوبه نیز آمده است: شهرداری مشهد مقدس موظف است نسبت به ایجاد ساز و کار لازم برای نظر سنجی از مردم برای نامگذاری ها اقدام نماید.
   در ادامه احمد نوروزی، رئیس کمیسیون اقتصادی شورا در ادامه این جلسه بیان داشت: تغییر اسامی چیز خوبی نیست زیرا هم عدم پذیرش از سوی مردم را داریم و هم هزینه دارد لذا پیشنهاد دارم تغییر نام قبلی مگر در موارد تکراری ممنوع شود.
   این پیشنهاد تصویب نشد.

   تعداد بازدید: 685
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   1 2
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوندهای مفید
  شهرداری مشهد
  متروی تهران
  متروی شیراز
  متروی تبریز
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 821,285
  تعداد بازدید امروز : 363
  تعداد بازدید دیروز : 1,182
  آخرین به روزرسانی : 1399/03/18 08:54
 • ارتباط با ما
  آدرس :

   مشهد - حاشیه بزرگراه بسیج - مقابل پایگاه چهاردهم شکاری امام رضا(ع)

  تلفن :33 22 42 33- 51 (98+)
  فاکس :11 33 42 33 - 51 (98+)
  رایانامه :metro@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد. 
  تامین و به روزرسانی محتوا:  شرکت بهره برداری قطار شهری
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد