•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 558
   کد: 155556
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۵/۰۲
   بیست و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد تصویب کرد:

   سرویس‌دهی رایگان قطارشهری در روز میلاد امام رضا علیه السلام

   در سال‌های گذشته، لوایح و مصوباتی برای ارائه خدمات و سرویس‌دهی رایگان در مناسبت‌های مختلف وجود داشت و اثرات مالی آن هم مشخص است که پیشنهاد می‌شود برای بودجه سال آینده، ردیف مالی آن برای مناسبت‌های مالی خاص دیده شود.
   سرویس‌دهی رایگان قطارشهری در روز میلاد امام رضا علیه السلام

    شورای اسلامی شهر مشهد به لایحه دو فوریتی شهرداری مبنی بر تخصیص اعتبار 200 میلیون تومانی بری سرویس‌دهی رایگان قطارشهری و خطوط منتهی به حرم مطهر رضوی اتوبوسرانی در روز میلاد امام رضا(ع) رای مثبت دادند.

   محمدرضا حیدری، رئیس شورای اسلامی شهر در ادامه جلسه اظهار داشت: دو دستور دو فوریتی که از سوی شهرداری ارسال شده است ابتدا بررسی می‌شود و سپس به بررسی دستور کارهای دیگر شورا می‌پردازیم.
   اولین دستور کار این جلسه علنی، بررسی لایحه دو فوریتی شهرداری در زمینه ارائه خدمات رایگان حمل و نقل عمومی در روز ولادت حضرت امام رضا(ع) بود.
   وحید برکچی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد مقدس در این خصوص گفت: با توجه به اینکه در بودجه سنواتی سازمان اتوبوسرانی و قطارشهری، موضوع رایگان شدن سرویس‌دهی در مناسبت‌ها پیش بینی نشده بود لذا باید مصوبه شورا در این خصوص اخذ می‌شد که این لایحه دو فوریتی ارائه گردید. 
   وی افزود: بار مالی این طرح حدود 200 میلیون تومان خواهد بود که از محل سایر بودجه‌های شهرداری تامین خواهد شد که 130 میلیون تومان بار مالی اتوبوسرانی و 70 میلیون تومان بار مالی قطارشهری خواهد بود که از ردیف تبصره 8 تامین خواهد شد. این مصوبه شامل اتوبوس‌های بخش خصوصی و سازمانی نیز می‌شود.
   محمد هادی مهدی‌نیا، رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر نیز بیان داشت: در سال‌های گذشته، لوایح و مصوباتی برای ارائه خدمات و سرویس‌دهی رایگان در مناسبت‌های مختلف وجود داشت و اثرات مالی آن هم مشخص است که پیشنهاد می‌شود برای بودجه سال آینده، ردیف مالی آن برای مناسبت‌های مالی خاص دیده شود.
   دو فوریت و جزییات این لایحه دو فوریتی با اکثریت آراء، تصویب شد که بر اساس آن شاهد سرویس‌دهی رایگان سازمان اتوبوسرانی در کلیه خطوط منتهی به حرم مطهر رضوی و همچنین خطوط قطارشهری، در روز ولادت امام رضا(ع) خواهیم بود.

   تعداد بازدید: 558
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   2 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوندهای مفید
  شهرداری مشهد
  متروی تهران
  متروی شیراز
  متروی تبریز
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 821,266
  تعداد بازدید امروز : 344
  تعداد بازدید دیروز : 1,182
  آخرین به روزرسانی : 1399/03/18 08:54
 • ارتباط با ما
  آدرس :

   مشهد - حاشیه بزرگراه بسیج - مقابل پایگاه چهاردهم شکاری امام رضا(ع)

  تلفن :33 22 42 33- 51 (98+)
  فاکس :11 33 42 33 - 51 (98+)
  رایانامه :metro@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد. 
  تامین و به روزرسانی محتوا:  شرکت بهره برداری قطار شهری
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد