26°C آفتابی
اوقات شرعی
 • چهارشنبه،29 شهریور 1396
 • ورود
 
   
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 53
   کد: 135615
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
   مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطار شهری مشهد:

   روزانه ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ مسافر در خط دو جابه‌جا می‌شوند

   مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطار شهری مشهد با بیان این مطلب که از ۲۲ فروردین سال جاری، زمان سرویس‌دهی خط دو، چهار ساعت افزایش و سرفاصله زمانی ۱۰ دقیقه کاهش پیدا کرد، گفت: میانگین جابه‌جایی روزانه مسافر در خط دو قطار شهری مشهد ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ نفر است.
   روزانه ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ مسافر در خط دو جابه‌جا می‌شوند

   قاسم طاهری در گفت‌ وگو با خبرنگار فارس در مشهد، با اشاره به اینکه فاز یک خط دو قطارشهری مشهد با هفت ایستگاه، انتهای طبرسی را به میدان شهدا متصل می‌کند، گفت: در ابتدای بهره‌برداری، با توجه به اینکه در دوران گذار از مرحله آزمایشی بودیم و ساعت سرویس‌دهی از ساعت 7 الی ۱۰ بود، روزانه حدود ۴۵۰ نفر از خط دو استفاده می‌کردند.

   وی با بیان این مطلب که از ۲۲ فروردین سال جاری، همزمان با میلاد امام علی(ع) زمان سرویس‌دهی، چهار ساعت افزایش و سرفاصله زمانی ۱۰ دقیقه کاهش پیدا کرد، اظهار داشت: این تغییرات، سبب رشد 2.5 برابری در جابه‌جایی مسافر را شد و میانگین جابه‌جایی روزانه مسافر به ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ نفر رسید.
   مدیر عامل شرکت بهره‌برداری قطار شهری مشهد، افزود: با تکمیل خط دو و اتصال به ایستگاه شریعتی، افزایش مسافر برای خط دو را پیش‌بینی می‌کنیم.
   طاهری در خصوص عدم سرویس‌دهی در خط دو قطار شهری در ساعات بعدازظهر و روزهای پنجشنبه و جمعه، اضافه کرد: در خط دو، کار مشترک سرویس‌دهی و عمرانی همزمان در حال انجام است، با تمام شدن ساعت کار سرویس‌دهی، خط از حالت برق‌دار خارج شده و برای فعالیت‌های عمرانی آماده می‌شود.
   وی یادآور شد: با بهره‌برداری از ایستگاه شهید مفتح در روز ۲٨ مرداد سال جاری، خط دو شامل ایستگاه‌های ولایت، طبرسی، فجر، نبوت، شهید مفتح، راه‌آهن و میدان شهدا، به طول هشت کیلومتر است.
   گفتنی است؛ فاز نخست خط دو قطار شهری مشهد در روز دوم اسفند ماه ۹۵ با تعداد ۶ ایستگاه به بهره‌برداری رسیده است.

   تعداد بازدید: 53
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر